KEDP visati ALDE-st välja

ALDE

Brüsselis kogunes laupäeval ALDE Partei nõukogu erakorraline koosolek, mille päevakorras oli ainult üks punkt: Katalaani Euroopaliku Demokraatliku Partei (KEDP) eemaldamine ALDE ridadest. Ametliku teate kohaselt osales koosolekul enam kui kolmandik ALDE täisliikmetest ja kahekolmandikulise häälteenamusega otsustati KEDP endi hulgast välja visata.

“See otsus ei tähenda mingit ALDE Partei seisukohta Hispaania sisemistes poliitilistes küsimustes,” rõhutati samas. “ALDE Partei hoiab oma ukse avatuna igale uuele liberaalsele ja demokraatlikule poliitilisele liikumisele Katalooniast, mis võib tahta meiega tulevikus ühineda. ALDE Partei õhutab kõiki poliitilisi tegijaid osalema dialoogis, et võimaldada jätkusuutlikku lahendust.”

KEDP mõistis selle otsuse hukka. Nende sõnul tulenes see Hispaania suurima liberaalse erakonna Kodanikud poolt ALDE liikmeks saamisel alustatud tagakiusamiskampaaniast, mis on tingitud KEDP pühendumisest Kataloonia enesemääramisõigusele ja iseseisvusele. Nüüd korruptsiooniskandaalidele viitamine olevat vaid ettekääne nende karistamiseks poliitiliste seisukohtade eest.

KEDP rõhutas, et ALDE Partei nõukogu erakorralise koosoleku korraldamine ainult paar nädalat enne ALDE Partei järgmist kongressi, mille raames nõukogu nagunii koguneb, oli vaid üks ebakorrapärasustest, mis nad kaitseta jättis. “Erakonnad, mis osalesid nõukogu koosolekul, ei julgenud Kodanike diktaati kahtluse alla seada. Isegi salajast hääletamist ei lubatud,” märgiti KEDP pressiteates.

Hispaania päevaleht El País kirjutas, et KEDP visati välja häältega 84 poolt, kolm vastu ja viis erapooletut. Nende andmetel oli ALDE 47-st liikmeserakonnast kohal üle paarikümne. Teiste hulgas Hollandi, Poola, Bulgaaria, Sloveenia, Saksamaa, Austria, Iirimaa, Rootsi ja Taani erakondade esindajad. KEDP-l oli nõukogus kaks, Kodanikel üheksa häält.

Ajalehe hinnangul on KEDP lahkumine selgelt Kodanike võit. Nüüd on see erakond Euroopa liberaalide ühenduses ainuke Hispaania esindaja ja see jätab kindlasti jälje liberaalide seisukohtadele Kataloonia küsimuses. Katalaani iseseisvuslased kaotasid ühe foorumi, mille kaudu kogu seda protsessi rahvusvaheliseks üritati muuta.

Pikemalt probleemi taustast: ALDE Partei seisab raske valiku ees

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s